Sećanje na pesnika Srboljuba Mitića

U organizaciji Biblioteke „Srboljub Mitić“ Malo Crniće, 28.7.  je obeležena godišnjica smrti, pesnika Srboljuba Mitića iz Crljenca.

 Prijatelji i ljubitelji poezije Srboljuba Mitića, predstavnici lokalne samouprave, Centra za kulturu opštine Malo Crniće, Braničevsko-stiške književne zajednice i Biblioteke, posetili su grob Srboljuba Mitića na starom groblju u Crljencu.

Venac su položili direktorka Biblioteke „Srboljub Mitić“, Zorka Stojanović, kao i Miroslav Mitrović, direktor Centra za kulturu opštine Malo Crniće.

„…Punih osamnaest godina, s tugom ali i ponosom se sećamo Srboljuba Mitića, pesnika čijim stazama mnogi od nas danas koračaju. Njegova poezija, njegov književni rad, ostavio je dubok trag u srpskoj književnosti i dokaz je da i iz malih sredina ljudi mogu da postanu veliki, a Srboljub Mitić je veliki književnik i veliki čovek…“ istakla je Živojka Milić, evocirajući uspomene na pokojnog pesnika.

Zorka Stojanović

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *